
04.09.2008
Logitech introduserer Pure-Fi Mobile Speaker System
Med Pure-Fi Mobile høyttalersystem kan du lytte til dine favorittsanger på mobiltelefonen – selv når telefonen ligger i lomma.
– Millioner av mennesker bruker mobiltelefonen for å lytte til musikk.
Hvis du er en av dem, kan du nå legge øreproppene til side og skru opp volumet.
Når du er på fest, i parken, eller bare er hjemme, vil mobilmusikken din alltid høres flott ut når du bruker Pure-Fi Mobile høyttalersystemet, sier Line Andersen, Nordic PR and Communications Manager i Logitech.
Med en mobiltelefon som bruker Bluetooth trådløs teknologi med Advanced Audio Distribution Profil (A2DP), er det mulig å streame stereolyd gjennom høyttalersystemet – helt opp til ti meter fra telefonen, opplyses det fra selskapet.
Det er også mulig å bruke Pure-Fi Mobile som en trådløs høyttalertelefon.
Den har to innebygde mikrofoner – den ene fanger opp vokalnyanser, den andre overvåker og blokkerer uønsket bakgrunnsstøy.
Det er ikke nødvendig å ta opp telefonen når det ringer – ”ta telefonen-” og ”avslutt samtale-”kontrollene på toppen av høyttalersystemet gjør det mulig å svare eller avslutte samtaler, opplyses det videre.
Høyttalersystemet kommer i et beskyttelsesetui, som også rommer kablene til opplading. Batteriene gir rundt 12 timers spilletid.
Det følger med strømadapter og mini USB-kabel som vil sørge for strøm hvis batteriene går ut.
Tilkobling til PC, iPod eller andre MP3-spillere via Bluetooth er også mulig.
Veiledende utsalgspris er kr 1299,-.