
20.09.2013
Bygger kraftsenter for oljenæringen i nord

Kompetansesenter for petroleumsindustrien
–Vi tror på økt aktivitet i petroleumsindustrien og tilflytning til i dette området. Statoil har etablert Drift Nord i Harstad i år, og aktiviteten i nordområdene vil styres herfra. Vi vil legge til rette for den økende petroleumsvirksomheten, og ønsker velkommen aktører som planlegger å etablere seg i Harstad, sier Raymond Olsen, daglig leder for Nordlysparken Business Center.
Nordlysparken er et område på over 500 dekar som i tillegg til forretningssenteret med kontorlokaler skal huse en flerbrukshall for fysisk utfoldelse. Et stort handlesenter er også under planlegging og har plass til aktører fra handelsnæringen. På eiersiden er blant andre Coop, Barlindhaug eiendom og andre regionale og lokale eiendomsaktører.
–I likhet med Forus i Stavanger ligger Nordlysparken litt utenfor bykjernen i tilknytning til handelsområder. Vi jobber nå for at dette området rett utenfor Harstad skal bli et naturlig midtpunkt og kompetansesentrum for petroleumsaktiviteten i Nord-Norge. Gode planer, solide eiere og gunstig beliggenhet gjør at vi har det som kreves for å oppnå dette, sier Olsen.
Nordlysparken Business Center skal stå klar i 2017.